Szkółka łyżwiarska dla dzieci

Sobota, lodowisko Tor-Tor, godz. 9.45 – 10.30

Naukę mogą podjąć dzieci od 4 roku życia oraz starsze. Szkółka przeznaczona jest dla dzieci początkujących, doskonalących jazdę oraz chcących poznać podstawy łyżwiarstwa figurowego.  Sprawdź czego nauczysz się w poszczególnych grupach.

Dzieci „Tuptusie”: grupa przeznaczona dla najmłodszych dzieci, które na lodzie będą stawiać swoje pierwsze kroki. Zajęcia prowadzone w formie zabawy obejmują naukę bezpiecznego upadania oraz wstawania, utrzymywania równowagi oraz poruszania do przodu.

Dzieci początkujące: grupa przeznaczona dla dzieci, które utrzymują równowagę na łyżwach i potrafią samodzielnie przemieszczać się po lodzie. W tej grupie dzieci uczą się płynnej jazdy na łyżwach, hamowania, jazdy tyłem, zakręcania oraz doskonalą równowagę.

Dzieci średnio zaawansowane: grupa przeznaczona dla dzieci, które płynnie jeżdżą do przodu i tyłu. Dzieci uczą się takich elementów jak przekładanka przodem i tyłem, jazdy po łukach, prostych skoków łyżwiarskich i piruetów, obejmuje podstwy łyżwiarstwa figurowego.

Uczestnicy nauki jazdy na łyżwach mają obowiązek ćwiczenia w kasku. Może to być kask rowerowy lub narciarski.

Pamiętaj o ciepłym ubraniu i rękawiczkach.