Jak zacząć jeździć na rolkach

Zapraszamy do skorzystania z lekcji nauki jazdy na rolkach online.

Jazda na rolkach może wydawać się trudna, ale z kilkoma radami oraz filami, które dla Was przygotowaliśmy nie takie straszne rolki, jak je malują.

Od czego zacząć naukę jazdy na rolkach:

1. Zakup dobre rolki – to znaczy takie, które dobrze trzymają staw skokowy i niwelują ryzyko koślawienia nóg. Powinny one być odpowiednio sztywne. Jak to sprawdzić? Już wyjaśniamy. Zapnij rolki, ugnij kolana i sprawdź, czy jesteś w stanie utrzymać staw skokowy prosto bez wychlania do środka lub na zewnątrz.

2. Pamiętaj o sprzęcie zabezpieczającym – Twoje bezpieczeństwo jest najważniejsze. Nie rozpoczynaj nauki bez kasku, ochraniaczy na łokcie, kolana i nadgarstki.

3. Znajdź bezpieczny teren – naukę rozpoczynamy na nawierzchni, która ułatwi Ci utrzymanie równowagi i sprawi, ze rolki nie będą odjeżdżać spod nóg. Może to być mata, dywan, trawa, tartan.

4. Wejdź na nasz kanał na YouTube i wykonaj lekcje od 0 do 6:

  • Lekcja 0 – to oswojenie się z rolkami oraz złapanie równowagi na kółkach
  • Lekcja 1 – nauka jazdy na rolkach, technika odbić przodem na rolkach
  • Lekcja 2 – nauka hamowania na rolkach pługiem. To najprostsza metoda hamowania, ponieważ odbywa się w stabilnej pozycji na dwóch nogach.
  • Lekcja 3 – nauka zakręcania na rolkach
  • Lekcja 4 – pokonywanie nierówności
  • Lekcja 5 – nauka hamowania T-stopem
  • Lekcja 6 – podstawy jazdy po mieście. Praktyczne wykorzystanie wcześniej zdobytych umiejętności w terenie

5. Ciesz się jazdą na rolkach z przyjaciółmi, rodziną i znajomymi. Korzystaj z ruchu na świeżym powietrzu i w przyjemny, nie obciążający sposób spalaj kalorie. Rolki to samo zdrowie, dużo frajdy i poczucie beztroski.

Mam nadzieję, że dodaliśmy Ci otuchy w postawieniu pierwszych kroków na rolkach.

Sięgnij po pełne materiały wideo zawierające więcej treści – to dłuższe filmiki wzbogacone o dodatkowe ćwiczenia na rolkach oraz omówienie najczęściej popełnianych błędów.

Dodatkowo możesz skorzystać z konsultacji online przesyłając nam swój 15 minutowy filmik z jazdy. Sprawdzimy jak sobie radzisz z wykonywanymi ćwiczeniami, skorygujemy popełniane błędy, zaproponujemy ćwiczenia korygujące oraz ćwiczenia rozwijające Twoje umiejętności jazdy na rolkach. Będą one dobrane specjalnie dla Ciebie na podstawie analizy wideo oraz wywiadu.

Konsultacja online trwa: 45 minut

Koszt konsultacji: 30 zł