Zapraszam Was na wycieczkę po Berlinie na rolkach połączone z nauką jazdy po mieście oraz wykorzystaniem rolkowych umiejętności w terenie. Autorskie trasy sprawdzane są pod kątem jazdy na rolkach zahaczają o najbardziej znane i alternatywne berlińskie atrakcje oraz rolkowe miejscówki.  

Berlin Roll Tour

Nazywam się Natalia, jestem instruktorką jazdy na rolkach, mieszkam w Berlinie i znam to miasto od podszewki. Berlin to największe w Unii Europejskiej miasto. Rozciąga się na szerokości 45 km. Dzięki napędowi na cztery kółka zobaczymy miasto z innej perspektywy oraz połączymy zabawę i przyjemność jazdy na rolkach z wielkomiejskim doświadczeniem. Oferta skierowana jest do wszystkich, którzy kochają rolki i posiadają podstawowe umiejętności jazdy (płynna jazda przodem, umiejętność hamowania dowolną techniką, pokonywanie małych nierówności nożycami). 

Będzie intensywnie, ciekawie, z dużą dawką zabawy i śmiechu.

Terminy:

30-31.05.2024 r. Zapisz się: https://docs.google.com/forms/d/1H4zRd1p4DxGlCh8-VzkKiPuI5tjNAhRDgPV5CtR3Nvg

29-30.06.2024 r. Zapisz się: https://docs.google.com/forms/d/1w4pt3k7J67QRGZROzbCwnYCnG8M-7BhyX7vX1aPQ2nA

Miejsce: Berlin

Cena:

40 Euro od osoby za 1 trasę, 1 dzień zwiedzania

 70 Euro od osoby za 2 trasy, 2 dni zwiedzania 

Co obejmuje cena?

Pilotaż na rolkach na wybranej trasie

Szkolenie rolkowe w trakcie przejazdu 

Oprowadzanie po atrakcjach, historie miejsc i ciekawostki związane z odwiedzanymi miejscami

Czas trwania wycieczki:

4 h około 20 km (czas wycieczki uzależniony jest od tempa jazdy uczestników, w czas wycieczki wliczona jest jedna przerwa na kawę około 30 min.)

Cena nie obejmuje:

Biletów wstępu

Wydatków w kawiarni, restauracji, sklepach z pamiątkami

Zapewniam Was, że rolki i Berlin to połączenie doskonałe. Streetowy charakter Berlina i doskonała infrastruktura sprawiają, że od zawsze miasto to jest mekką dla skaterów. Moje autorskie trasy są wynikiem poruszania się po mieście na rolkach i poznawania Berlina z perspektywy mieszkańca.

Trasa I, Must see

Na rolkach dotrzemy do wszystkich najbardziej znanych punktów Berlina. Przygotowana trasa biegnie wzdłuż kanału po historycznym centrum Berlina, będziemy mijać najbardziej rozpoznawalny symbol miasta – wieżą telewizyjną, dotrzemy do najdłuższego zachowanego fragmentu muru berlińskiego z galerią street artu, a zakończymy w kultowym miejscu na Hollzmarkt, gdzie można będzie się wygrzać na pomoście, zjeść dobrą pizzę i wypić piwko. Wycieczka będzie okazją do poznania historii miasta oraz przyjrzenia się, jak rozwijało się na przestrzeni wieków. Oczywiście nie zabraknie okazji do zrobienia pocztówkowych zdjęć oraz zmierzenia się z miejskimi przeszkodami , które będą na Was czekać na trasie.

Na naszej mapie obowiązkowo pojawi się: Moabit Park, Brama Brandenburska, Tiergarten, Wyspa muzeów, Katedra Berlińska, Humbolt Forum, Alexander Platz, Wieża telewizyjna, East Side Gallery, Mercedes Benz Arena, Holzmarkt, Odwiedzimy jeden skatepark i zjedziemy po schodach przy samej wieży telewizyjnej.

Trasa II, Berlin Wschód – Zachód

Berlin to nie tylko najbardziej znane z pocztówek miejsca. Stolica poprzecinana jest ogromnymi połaciami zieleni. Trasa tej wycieczki prowadzi przez przepiękne parki, które świetnie nadają się do jazdy na rolkach. Przejedziemy w ten sposób ze wschodu na zachód Berlina poznając w ten sposób historię muru Berlińskiego. Spróbujemy także swoich sił na mijanych po drodze miejskich przeszkodach oraz dla chętnych skateparkach. Przerwa na regenerację zaplanowana jest w jednej z urokliwych kawiarni. Przejazd zakończymy na kultowym starym lotnisku Tempelhof.

Trasa poprowadzi przez: Tiergarten, Neue Nationalgalerie, Filharmonie berlińską, Potsdamer Platz, Sony Center, Gleisdreick Park, Tempehofer Feld, Odwiedzimy dwa różne skateparki i zjedziemy po filmowych schodach, na których filmowe gwiazdy prezentują się w trakcie Berlinale.

Jak to wygląda?

Przyjeżdżasz do Berlina pociągiem Intercity, Flixbusem, blabla lub w własnym autem. Rezerwujesz nocleg w polecanym przez nas miejscu z innymi uczestnikami wycieczki. Stawiasz się o 10.00 w umówionym miejscu i rozpoczynasz rolkowy podbój Berlina na rolkach. Możesz zapisać się na dwa lub jeden dzień zwiedzania miasta ze mną.